Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2020 otevřeno: 1178 x

Národní play-off MOL ligy nebude dohráno, Final4 Českého poháru je odloženo na srpen

Po jednání se zástupci českých klubů MOL ligy, jichž se dotýkala otázka sehrání play-off fáze soutěže, rozhodla Exekutiva ČSH o tom, že národní play-off nejvyšší domácí soutěže nebude dohráno. Final4 Českého poháru žen bylo po dohodě se všemi účastníky odloženo na srpen.

 

Exekutiva ČSH schválila ukončení nadstavbové části soutěže MOL liga žen v soutěžním ročníku 2019/2020 ke dni 6. května 2020. Pro marketingové potřeby klubů bude vyhlášeno pořadí po odehraných kolech základní části této soutěže. O účastnících soutěže MOL liga žen v soutěžním ročníku 2020/2021 rozhodne Exekutiva ČSH s ohledem na výsledky v soutěžním ročníku 2019/2020 dle platného Reglementu soutěže.

Exekutiva ČSH přistoupila k tomuto rozhodnutí po úterním jednání zástupců Soutěžní komise ČSH se zainteresovanými kluby. „Pro dohrání soutěže formou play-off se vyslovilo pouze jedno družstvo, ostatní tři zúčastněná družstva se vyslovila striktně proti. Argumenty pro dohrání spočívaly především v oblasti marketingového zhodnocení play-off, argumenty proti byly zejména zdravotní riziko, nízký objem tréninkové přípravy, rekonstrukce hal, ukončení platnosti smluv některých hráček nebo jejich studijní povinnosti,“ okomentoval jednání předseda soutěžní komise ČSH Petr Novák.

Jiná je situace v otázce dohrání závěrečné fáze Českého poháru žen. Exekutiva ČSH schválila po dohodě se zúčastněnými družstvy přeložení termínu Final4 Českého poháru žen na měsíc srpen 2020.

„Pro dohrání Final4 Českého poháru žen se vyslovila všechna čtyři zúčastněná družstva – tedy Most, Písek, Olomouc a Poruba. Byl dohodnut i předběžný termín a to 22. - 23. 8. 2020, se kterým souhlasila všechna družstva. Soutěžní komise ČSH souhlasí s dohráním přesto, že Final4 proběhne až v následujícím soutěžním ročníku. Předpokládá se stejný formát a místo, jak bylo plánováno na termín 14. - 15. 3. 2020,“ doplnil Petr Novák.