Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.5.2020 otevřeno: 1162 x

Do Mostu míří Cholevová s Andrýskovou, tým dál povede Tancoš

Příprava v týmu Černých andělů dál běží s nezmenšenou intenzitou. Klub už se chystá na nadcházející sezonu. V kádru dojde k několika změnám, do Mostu míří prozatím dvě nové posily, které, mimo jiného, představil manažer DHK Baník Most Rudolf Jung.

 

K jakým nejzásadnějším změnám dojde v družstvu před nadcházející sezonou?

Začal bych odchody, protože těch je minimum. Už letošní sezonu jsme hráli bez Sáry Kovářové, které v klubu ke konci května oficiálně končí smlouva. Do další sezony s ní nepočítáme, s klubem v současnosti prakticky nekomunikuje. Mezi odchody figuruje i Veronika Dvořáková, která přišla už v listopadu s tím, že se cítí vyhořelá a marně hledá motivaci. Celý zápasový a tréninkový zápřah pro ni byl enormní a nevěděla, jestli bude s házenou vůbec pokračovat. Chtěla se soustředit na maturitu, my jí vyhověli a ke konci sezony už nenastupovala. Také jí ke konci května končí smlouva a bude volnou hráčkou. Trochu jiná situace je u Alice Kostelné, která i nadále zůstává pod smlouvou v klubu, ale dohodli jsme se na jejím přerušení, protože se chce soustředit na dokončení studia a dořešit zdravotní problémy, které jí během sezony provázely. Zbytek kádru by měl zůstat beze změn.

 

 

Chystají se i nějaké nové příchody hráček?

V současnosti přichází do týmu Charlotte Cholevová, rodačka z Ostravy, která v minulé sezoně působila v Hodoníně. Je považována za jeden z největších házenkářských talentů současnosti a k nám do Mostu přichází na jakousi zkoušku na rok a půl. Přichází do jiných podmínek, do jiné tréninkové zátěže a bude se pokoušet to zvládnout a na této úrovni se prosadit. Typologicky by měla být náhradou za Veroniku Dvořákovou. Druhou hráčkou, která doplní náš kádr je Veronika Andrýsková, doposud hráčka Sokola Poruba. Jedná se o somatotyp na pozici spojky a měla by plnit to, co jsme si slibovali od Alice Kostelné. Tato dvě jména jsou v podstatě z nových posil vše, počítáme ještě s posunem některých hráček z dorostu do týmu žen.

 

Takže se dá říci, že je kádr pro příští sezonu už kompletní a uzavřený?

Ještě bych nebyl úplně striktní, vše záleží na vývoji situace, zda se budeme přihlašovat do evropských pohárů. Záleží na ekonomické situaci, čekají nás ještě jednání s našimi dvěma hlavními partnery. Pokud bychom měli reálnou šanci hrát Ligu mistrů, zřejmě bychom se snažili kádr ještě o jednu hráčku posílit. Pokud by nadcházející sezona měla být na úrovni konfrontace v rámci Čech a Slovenska, zřejmě už bychom se o žádný přestup nepokoušeli.


Realizační tým také zůstává beze změn?

Trenéři a realizační tým zůstávají beze změn, v tomto směru jsme dlouhodobě stabilní, trenéři u nás zůstávají delší dobu, v tom se nic nemění. Teď nás čeká boj s hlavami hráček o naší představě, jak bychom měli hrát a s čím si myslíme, že bychom mohli být úspěšní v Evropě. To je samozřejmě hlavně úkol pro trenéry. Máme ale výhodu, že máme k dispozici dlouhé období, kdy nás nečekají reprezentační srazy ani jiné akce, takže s hráčkami můžeme mluvit a pracovat tak, aby byly maximálně připravené. 

 

Autor Jan Pimper