Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.5.2020 otevřeno: 1048 x

Nabídka z Mostu mě mile překvapila, říká Veronika Andrýsková

Veronika Andrýsková je jednou z nových posil týmu Černých andělů. Do Mostu přichází ze Sokola Poruba, házenkářské zkušenosti ale sbírá už i v reprezentačním týmu. Takto se představila fanouškům v Mostě.


Začněme hezky od začátku, jak dlouho se věnujete házené a kterými kluby jste prošla?

S házenou jsem začala v první třídě na základní škole. Začínala jsem v Kunovicích, protože bydlím v Ostrožské Nové Vsi a nejbližší házenkářský klub byl právě tam. Postupně jsem se přes DHK Uherské Hradiště dostala až do Zlína, kde jsem nastoupila na střední školu a současně jsem tam začala hrát za dorost. Ve Zlíně jsem strávila 4 roky, než jsem přestoupila do Ostravy, kde jsem v Sokolu Poruba působila dvě a půl sezony. A teď jsem tady v Mostě.


Hraje někdo z rodiny házenou?

U nás právě nikdo. Taťka hrával basketbal a volejbal, jenže žádný klub jsme nikde blízko neměli, tak jsme zkusili házenou. Já se k ní dostala v podstatě tak, že kamarádka na základní škole házenou hrála a přesvědčila mě, abych si to vyzkoušela, jestli mě to nebude bavit. Zkusila jsem to a dnes už je to nějakých šestnáct let, co se tomu věnuji.

 

 


Proč jste si pro přestup vybrala právě Most?

Mě nabídka z Mostu hodně překvapila, vůbec jsem to nečekala. Původně jsem plánovala, že bych šla hrát do zahraničí, ale to bohužel kvůli aktuální situaci, škole i dalším okolnostem nevyšlo. Musím ale říct, že mě zájem Mostu příjemně překvapil. Dlouho jsem to promýšlela, ale přesvědčilo mě, že Most má výsledky a pro mou kariéru to bude jednoznačně krok kupředu i s ohledem na to, že chci v budoucnu pomýšlet na zahraniční angažmá.


Kromě nejvyšší ženské soutěže už máte za sebou i reprezentační zkušenosti. Kolik máte startů za národní tým?

Startů v reprezentaci mám tuším jedenáct, ale úplně stoprocentně jistá si nejsem. (Ve skutečnosti jich je v ženské kategorii ještě o jeden víc pozn. red.)

 

Nesledujete osobní statistiky, třeba kolik jste nastřílela branek a podobně?

Počty vstřelených branek nehlídám vůbec. Pro mě není podstatné, kolik dá kdo branek, ale jak hraje celý tým a jestli vyhráváme.

 

Vzpomenete si na nějaký zápas, který se vám nejvíc vryl do paměti?

To není tak snadné, ale ráda vzpomínám třeba na utkání, kdy jsme hráli s Porubou play off o 3. místo proti Veselí. Venku jsme vyhráli, doma naopak prohráli a ve třetím odvetném zápase se nám vůbec nedařilo, ale asi v posledních deseti, patnácti minutách jsme zápas otočili a zvítězili. Těch zápasů by bylo víc, ale tohle byl asi největší házenkářský zážitek.

 

Když se vrátíme do současnosti, jak jste trávila poslední týdny?

Dodělávala jsem zkoušky, učila se a trénovala. Studium bylo hodně komplikované, ale já studuji dálkově, protože školu mám ve Zlíně a házenou jsem hrála v Ostravě. Takže pro mě se toho zas až tolik nezměnilo.

 

Co studujete?

Chemii, technologii potravin a momentálně dokončuji bakalářské studium. Zrovna teď kolem poloviny června bych měla mít státnice.

 

 

A budete ve studiu pokračovat?

Ráda bych, dala jsem si několik přihlášek. Zkusila bych Pedagogickou fakultu ústecké univerzity obor chemie - biologie, dala jsem si přihlášku i na Fakultu životního prostředí také v Ústí nad Labem a přihlášku jsem poslala i do Prahy. Chtěla bych se totiž do budoucna zabývat výživou, případně výživovým poradenstvím a jediný navazující obor je v Praze, takže jsem to chtěla vyzkoušet. Ovšem otázka je, jak bych stíhala studium společně s házenou. To se všechno ale ještě uvidí.


Když se vrátíme k házené, jaké máte házenkářské cíle?

Odmalička je můj sen zahrát si v nějakém zahraničním týmu. Nejvíc mě láká asi Německo, možná Francie, ale tam je to trochu jiný házenkářský styl. Nemám ale vyloženě vysněný tým, za který bych chtěla nastupovat.


Na závěr obligátní otázka, co děláte, když nehrajete házenou?

Momentálně jsem se věnovala hlavně studiu, snažím se to nějak zvládnout. Ale obecně, když není házená, volný čas vyplňuji nějakým dalším sportem. My jsme sportovně založená rodina, takže vyrážíme na procházky, jezdíme na kolech, hrajeme tenis, je toho spousta.

Autor Jan Pimper, www.dhk-banikmost.cz