Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.5.2020 otevřeno: 1231 x

Most mi přišel jako nejlepší volba, říká Charlotte Cholevová

O Charlotte Cholevové se mluví jako o jednom z velkých talentů české házené. Rodačka z Ostravy v letošním ročníku MOL ligy nastupovala za HK Hodonín, kde patřila k nejlepším střelkyním, k tomu stíhala hrát zápasy staršího dorostu za Ostravu – Zábřeh. První mezinárodní zkušenosti sbírala v dresu české dorostenecké reprezentace. Teď jí ale házená zavedla až na druhý konec republiky a nově bude oblékat dres Černých andělů, se kterými už absolvovala první společné tréninky v mostecké sportovní hale.

 

Zkuste popsat svou dosavadní házenkářskou kariéru.

Moje házenkářská kariéra zatím není moc dlouhá. Začínala jsem s házenou v Ostravě – Hrabůvce a následně jsem přestoupila do HK Hodonín, za který jsem v letošní sezoně hrála MOL ligu. Vlastně jsem prozatím vystřídala jen dva kluby, ale doufám, že tím, že jsem přišla do Mostu, budu mít větší šanci se ukázat a zahrát si i lepší soutěže.


Vy ale nejste jediná z rodiny, kdo hraje házenou, kdo další se u vás tomuto sportu věnuje?

My jsme házenkářská rodina, tatínek hrával, děda z tátovy strany také a házené se věnuji já i mí sourozenci. Starší bratr házenou hrál, ale kvůli zranění musel ukončit kariéru. A můj bratr – dvojče je aktivní házenkář ve Frýdku – Místku. U nás se tedy asi házenkářské geny dědí a jak říká tatínek, v naší rodině není házená oblíbený sport, ale životní styl.


Váhala jste dlouho, když přišla nabídka na přestup do Mostu?

Otázka mého přestupu byla nějaký čas otevřená, protože jsem měla nabídky i z jiných klubů, ale ani jsem nakonec nijak zvlášť neváhala, Most mi přišel jako nejlepší volba.

 

 

Podle čeho jste vybírala?

Hodně jsem řešila fyzickou stránku přípravy, od Mostu si slibuji, že se tu zlepším v kondičce a v silových věcech. To byly asi hlavní důvody, proč jsem se nakonec rozhodla pro Černé anděly.


A nevadilo vám, že se budete muset stěhovat na druhý konec republiky?

Pokud se chci házenou živit, tak není moc co řešit, člověk musí využít příležitost, která se mu nabízí.

 

Věkem jste ještě studentka, co studujete?

U nás v Ostravě jsem studovala sportovní gymnázium a také tady v Mostě jsem se dohodla, že nastoupím na zdejší sportovní gymnázium. Mám ještě rok do maturity.

 

Házenkářské soutěže se zastavily v březnu, jak jste trávila uplynulé týdny?

Byla jsem doma, ale jinak se toho pro mě moc nezměnilo, protože jsem každý den trénovala. Když mi skončila smlouva v Hodoníně, zůstala jsem doma, ale zároveň už jsem už dostávala tréninky z Mostu. My už jsme byli v posledních týdnech v kontaktu s mosteckými trenéry, takže kondiční přípravu na dálku jsem absolvovala stejně jako mostecké hráčky.

 

Měla jste šanci už své spoluhráčky potkat?

Některé holky už znám, samozřejmě už jsme proti sobě hrály, s některými jsem se potakala i v reprezentaci, ale s některými se neznám vůbec, takže to byla moje premiéra, od minulého týdne jsem tu poprvé a začínám se připravovat společně s týmem.

 

Prozraďte na závěr, co děláte, když nehrajete házenou?

To je dost těžké, protože já se házené snažím dávat maximum a moc volného času už mi pak na jiné věci nezbývá. 

Autor Jan Pimper, www.dhk-banikmost.cz