Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.6.2020 otevřeno: 1963 x

V MOL lize v příští sezóně 9 českých týmů, do soutěže nastoupí DHC Plzeň

Soutěžní ročník 2019/2020 nebyl ze známých důvodů dohrán. O účast v soutěži pro další sezónu projevila zájem všechna družstva, která startovala v letošním soutěžním ročníku, ale také družstvo DHC Plzeň jako první v pořadí 1. ligy žen před jejím anulováním. Exekutiva ČSH na svém jednání dne 4. června 2020 nominovala do MOL ligy pro sezónu 2020/2021 devět českých týmů.


Do nejvyšší soutěže žen – česko-slovenské MOL ligy - se na české straně přihlásili všichni účastníci minulého ročníku a nově také DHC Plzeň, vedoucí tým nedohrané sezóny první ligy žen. „Soutěžní komise ČSH prověřila případná stanoviska aktuálních účastníků soutěže k možnému zařazení dalšího účastníka z České republiky i s ohledem na fakt, že je předpokládáno přihlášení pouze 4 družstev ze Slovenska. Dále jsme požádali o stanovisko také Slovenský svaz házené, jehož výkonný výbor schválil účast 9 českých týmů v MOL lize žen v soutěžním ročníku 2020/2021,“ okomentoval projednávání nominace českých týmů do MOL ligy žen předseda Soutěžní komise ČSH Petr Novák.

Soutěžní komise tak navrhla Exekutivě ČSH nominaci devíti účastníků, která byla schválena na jednání Exekutivy ČSH dne 4. června 2020.

Exekutiva ČSH tak nominuje do MOL ligy 2020/2021 tato družstva: Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, Zora Olomouc, Sokol Písek, Handball Club Zlín, SHK Veselí n. M., HK Hodonín a DHC Plzeň