Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.6.2020 otevřeno: 829 x

Před dvaceti lety: V Uherském Hradišti si připomínají první házenkářský titul

Byl to výjimečný ročník, parta děvčat z Uherského Hradiště, vedená známým trenérem Antonínem Střelcem, která přesně před dvaceti lety vybojovala pro Uherské Hradiště první házenkářský mistrovský titul. Z jejích řad pak vzešlo několik reprezentačních opor.

 

Všechno začalo na tvrdém asfaltovém školním hřišti na sídlišti Východ, kde se denně scházely a trénovaly mladičké házenkářky snad ze všech vchodů místních paneláků.

„Jednou budou holky z Mařatic nejlepší v republice, žádný jiný menší cíl nemáme a ony to už nyní vědí,“ citovala jejich trenéra Antonína Střelce v srpnu roku 1997 regionální média.

Rodiče do házené zapálených děvčat tehdy na jednom z tréninků svými podpisy také stvrdili založení házenkářského klubu HC ITS Uherské Hradiště.

Brzy měl klub více než sto hráček, pořádal dokonale organizované turnaje. Do Hradiště přijížděl házenkářský mládežnický výkvět z Česka, Slovenska a Polska.

Za tři roky se zdánlivě nadnesený výrok trenéra Střelce stal skutečností. Mladší žačky zvítězily na domácím republikovém šampionátu!

Tým HC ITS Uherské Hradiště vstupoval 9. června roku 2000 do turnaje v areálu na sídlišti Východ v roli jednoho z favoritů. V sezoně Střelcovy svěřenkyně vyřadily ze hry házenkářské bašty Olomouce, Zlína, Otrokovic, Veselí nad Moravou i Kunovic.

Ale i ostatní vítězové oblastí - obhájce titulu Sokol Písek, Slavia Praha, DHC Plzeň nebo Baník Most - toužili po medailích.

Zdroj www.slovackydenik.cz

 

Pokračování včetně soupisky vítězného týmu čtěte na webu Deníku zde.

Videoreportáž najdete zde.