Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.6.2020 otevřeno: 1663 x

Třináct účastníků MOL ligy zná rozpis soutěže

Ve společné části česko-slovenské soutěže házené žen se v sezóně 2020/2021 představí lichý počet 13 týmů. Změna v počtech účastníků nastala v obou zemích. Na Slovensku zůstalo z loňské šestice jen kvarteto, na české straně k původní osmičce přibyla DHC Plzeň.

V soutěži nebudou pokračovat týmy HC Sporta Hlohovec a HK Sokol RMK Bánovce n. B. Exekutiva ČSH naopak do soutěže nominovala navíc DHC Plzeň, jako vedoucí tým předčasně ukončené první ligy. Celkem tak v soutěži nastoupí devět českých a čtyři slovenské týmy.

„Na poradě klubů v tomto týdnu jsme měli stoprocentní zastoupení všech účastníků, přítomni byli i představitelé obou svazů. Hrací systém zůstává prakticky beze změny až na vyjímku, kterou je české play-out (viz níže). Ze slovenských týmů nikdo nevypadne, všechny čtyři týmy nastoupí do play-off,“ uvedl ředitel MOL ligy Peter Brunovský a k nadcházejícímu ročníku soutěže dodal: „Po základní části složené z 26 kol, v nichž každý účastník odehraje 24 zápasů a v každém kole bude mít jeden účastník volno, se začne hrát play off. Na Slovensku se bude hrát na dvě vítězství, v Česku to bude pohárový systém doma-venku, přičemž v prvním zápase bude mít výhodu domácího prostředí hůře umístěný tým v základní části.“

Organizační změna se týká sestupů v české části soutěže. Nejhůře umístěný český tým po základní části rovnou sestupuje z nejvyšší soutěže. Týmy na 5. až 8. místě mezi českými družstvy po základní části nastoupí do play-out, do kterého si ponesou body získané v základní části soutěže. Nejhůře umístěný tým po play-out sehraje baráž s vítězem 1. ligy žen.

Na schůzce molligových klubů v Brně bylo rovněž rozlosováno první kolo soutěže. V 1. kole MOL ligy 2020/2021 dojde na dva slovenské souboje - HC DAC Dunajská Streda se střetne s HK Slovan Duslo Šaľa a východniarské derby čeká ŠŠK Prešov s Iuventou Michalovce. České týmy se na úvod utkají následovně: DHK Baník Most – Handball PSG Zlín, DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, HK Hodonín – TJ Sokol Písek, DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc. Nováček DHC Plzeň vracející se do soutěže má na úvod volno, to bude mít v každém kole vždy jeden z klubů.

 

Dvojice 1. kola MOL ligy 2020/2021 (29. – 30. 8. 2020):

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín
DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou
HK Hodonín – TJ Sokol Písek
DHC Plzeň – volno
ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc