Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.2.2011 otevřeno: 1395 x

Český šlágr kola: Slavia hostí Olomouc

Ani devatenácté kolo ženské Interligy nebude odehráno kompletní, když již třetí střetnutí v řadě mají odložené házenkářky Veselí nad Moravou. Tentokráte měly hostit soupeře z Bánovců nad Bebravou.

WHIL - 19.kolo

Pozn.: střetnutí Veselí nad Moravou - Bánovce nad Bebravou bylo odloženo kvůli chřipkovému onemocnění v týmu slovenského celku. Pro Veselí je to tak již třetí duel v řadě, který má tento celek odložený. Po neodehraných zápasech se Slavií Praha a Porubou (nemoc na straně moravského celku), se tentokráte omluvil ze střetnutí slovenský soupeř. Pozvánka na toto kolo byla psána před touto skutečností.

 

ODLOŽENO!!! Veselí nad Moravou - Bánovce nad Bebravou ODLOŽENO!!!

Pikantní duel čeká všechny příznivce házené na jižní Moravě. První vzájemný zápas této dvojice přinesl spoustu diskusí, protestů a emocí. Ambice slovenského celku jsou známé a tak jejich vítězství (28:25) sice nebylo překvapením, ale zůstala po něm trošku hořkost na patře. O to zajímavější může být odveta, neboť Bánovce za sebou mají vítězství s Mostem 30:27 a také výkony jasně nejlepší střelkyně soutěže Bebe Tothové jsou zárukou pěkné podívané. Více než podívaná však oba aktéry zajímají dva body a o ty se jistě budou rvát i domácí „ Panenky“ , které si nedobrovolně dvakrát odpočinuly vzhledem k chřipkovým pauzám. Nezanechá-li na nich své stopy nedobrovolný odpočinek jsou mírným favoritem.

 

Sobota 19. února

15:00 Písek - Bratislava

Čest českých klubů zachraňuje v evropských pohárech písecký celek a prochází pravou zkouškou ohněm. Zatížení, které absolvuje, je velké i pro plně profesionální družstvo, natož pro celek studentek a pracujících. Nutno říci, že zatím se s touto situací vyrovnává statečně. Postup v EP s ABU Baku a vítězství v Jindřichově Hradci (28:27) jistě odebralo fyzické síly, ale přidalo sebevědomí a jistotu v herním výkonu. Pokud udrží Jihočešky i koncentraci, mohou s Bratislavou úspěšně uzavřít hektický týden. Bratislava je nadále zmítána problémy a ke klidu jí jistě nepřidal ani bod po problematické remíze s Trenčínem (25:25). Favoritem je domácí celek.

 

15:30 Trenčín - Partizánské

V boji o setrvání v interlize na Slovensku hodně napoví právě tento souboj. Obě tato družstva nejsou žádnými outsidery, ale přece jen se v pásmu sestupu vyskytují a to poznamená i atmosféru kolem utkání. Poškozen se cítí Trenčín závěrem utkání v Bratislavě (25:25) a hodně si slibuje od protestu, který podal. Další body však bude muset vybojovat na hřišti právě se sousedem v tabulce. Oba celky jsou vyznavači rychlé házené, počet útoků se u obou celků blíží sedmdesátce a také mají typy hráček, které disponují předpoklady k tomuto stylu hry (Birkušová–Michnová). Určitě se tedy bude pod hradem Matúša Čáka na co dívat. Favoritem jsou domácí.

 

17:00 Most – Jindřichův Hradec

Oba celky jsou sice aktuelně ve spodní části tabulky, ale zcela jistě si svými výkony i změnami v kádru bude chtít postavení zlepšit severočeský celek Černých andělů. Jeho porážka v Bánovcích (27:30) byla více než čestná a v utkání s Jindřichovým Hradcem musí potvrdit svou cestu vzhůru. Nováčkem jsou mostečtí již jen dobou pobytu v soutěži. Beňušková, Štolfová, Martinková jistě nebrázdí interligové palubovky první rok, o trenérovi Kuťkovi nemluvě. Jindřichův Hradec má za sebou těžké utkání v týdnu s Pískem a ke klidu mu jistě nepřispěla těsná porážka na vlastní palubovce (27: 28). Favoritem je Most.

 

18:00 Šala - Poruba

Díky rozlosování se dostal celek trenéra Lukačina na houpačku střídání porážek (Slavia 31:23) a vítězství (Olomouc 27:19). Přesto jsou jeho výkony rozhodně tím lepším, čím interliga disponuje. Jeho hra je dynamická s rychlý přechodem do útočné fáze a rozložení zátěže klíčových momentů utkání na více hráček je jistě také pozitivním prvkem. V domácích utkáních je také jen otázkou času, kdy se více bude prosazovat čerstvá maminka Dubajová. Současná forma Poruby je velkou neznámou. Právě ostravská děvčata zasáhla chřipka nejvíce. Pomalu se sice všechna vrací do tréninkového procesu, ale řada z nich má za sebou antibiotika a ta na síle nepřidají. Jistě však se budou chtít předvést nejen zkušené opory Hrbková, Selucká, Tomečková či Doláková, ale i vycházející hvězdičky Richvalská a Adámková. Domácí jsou však výrazným favoritem.

 

Neděle 20. února

17:00 Zlín – Michalovce

Velmi zajímavé utkání čeká všechny příznivce házené ve Zlíně. Přijede celek, který je ozdobou soutěže, který však také v minulém kole selhal v Olomouci (23:27). Především nekoncentrovanost v úvodu utkání a špatná produktivita stály favorita dva body.Ve Zlíně je do kalkulací o výsledku nutno přičíst také to, že právě celek trenéra Poloze dokázal letos jako jediný zvítězit na východě Slovenska (26:24). Chřipka však zasáhla i do plánů tohoto týmu a jeho utkání v Partizánském se nehrálo. Jak tato skutečnost ovlivní jeho výkon však ukáže až neděle. Budou-li týmy kompletní, čeká všechny nejen souboj kvalitních družstev, ale i skvělých osobností. Na jedné straně Štěrbová, Budayová, Růčková a další, na druhé Tobiášová, Kalaninová, Tregubova. Utkání nemá favorita.

 

18:00 Slavia - Olomouc

Nádherná výhra s Michalovcemi (27:23) a úspěšný návrat Martiny Kelarové významně přispěly k zvednutí sebevědomí a úrovně herního výkonu hanáckého celku. Okamžiky, kdy vedle sebe hrají Kelarová, Polášková a Fabíková vyvolávají vzpomínky ze začátku minulého desetiletí, kdy toto trio vládlo české i interligové soutěži. Doplněny o mladé talenty Gebresellasie či Kubáčkovou se pokusí zastavit strojově úspěšnou hru Slavie. Ta svou herní jistotu předvedla na domácím hřišti se Šalou (31:23). Prosadily se především nejosvědčenější opory v perfektně pracujícím pražském soustrojí Vítková (8 branek), Kutvašrová (5) a Černá (8). Zda se jim to podaří i proti celku, který je v loňské sezoně dokázal jediný porazit na vlastním hřišti ukáže utkání, ale zcela jistě jsou favoritem.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert