Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.2.2011 otevřeno: 1235 x

Víkend přináší souboj Olomouce a Zlína

Mílovými kroky směřuje ke svému konci základní část Interligy. Menší nepřehlednost jí dodávají nesehraná střetnutí a teprve po nich se tabulka srovná k závěrečnému finiši. Dvacáté kolo je na programu tento víkend, dvě jeho střetnutí budou sehrána již v pátek. Na kolo zve expert Lubomír Krejčíř.

WHIL – 20.kolo

 

Pátek 25. února

17:30 Michalovce - Trenčín

Nájezdy východoslovenských házenkářek na Moravu se v poslední době nesetkaly s úspěchem. Prohra v Olomouci a nyní ve Zlíně (35:33) v plné sestavě (chybí jen Obšatníková ) jistě nahlodává těžce vybudované sebevědomí nejlepšího slovenského celku. V nejlepší formě se představuje stále Tobiášová, ale mladým rychlonohým hráčkám jakoby chyběla zkušenost a klid při zakončování. Obranná hra také jistotou neoplývá. Nevyrovnanost trenčínských výkonů už je téměř pověstná, ale prohra na domácím hřišti s Partizánským (25:26) vyrobila vážné vrásky na čele nejednomu příznivci trenčínské házené. Od sestupového místa je dělí již jen dva body a v Michalovcích je nečeká žádná selanka. Utkání tradičních soupeřů má jasného favorita v domácích.

 

18:00 Bratislava - Most

Do města na Dunaji zavítá celek, v jehož řadách jsou dvě velké osobnosti bratislavské házené. Trenér Tomáš Kuťka i Petra Beňušková znají dokonale házenkářské prostředí v hlavním městě Slovenska. Tentokrát však budou stát na straně „Černých andělů“ z Mostu a budou chtít odvézt na sever Čech nějaký bodík. Jistě nejsou bez šancí. Jejich výkony jdou po vyztužení kádru rovnoměrně vzhůru což potvrdili jasnou výhrou s Jindřichovým Hradcem ( 30:20). Naopak krize „policajtek“ nebere konce a prohra v Písku to jen potvrzuje (27:20). Přesto se jistě o slovenské play-off budou prát až do konce. Utkání je bez favorita.

 

Sobota 26. února

15:30 Partizánske - Písek

Jeden z mála slovenských celků, který se soustavně zlepšuje, je paradoxně ten aktuelně poslední – Partizánské. S každým kolem však jeho hra působí jistějším dojmem stejně, jako výkony Michnové či Blažekové. Jejich produktivita je vysoká a přispívá k celkově pozitivnímu dojmu, který celek zanechává. Tentokrát však narazí na rozjetý Sokol Písek, který ač unaven, pohybuje se na vlně euforie po postupu v Evropském poháru i bodech, které získal v Interlize (Bratislava 27:20). Se získanými zkušenostmi jde rovněž strmě nahoru jak výkony, tak získanými body. Luzumová, Borovská či Stellnerová jsou již pojmy a nebudou chtít absolvovat dlouhou cestu zpět do jižních Čech s prázdnou. Rovněž toto utkání vidím bez favorita.

 

17:00 Poruba - Slavia Praha

Přetěžkou úlohu bude mít ostravský celek ve snaze získat další bodíky. Utká se totiž s celkem, který bravurně prochází soutěží bez ohledu na to, zda hraje na domácí palubovce, či venku. Slavia Praha předvádí na české poměry velmi kvalitní házenou a nejsou jim na překážku ani drobná zranění či nepřítomnost některé z hráček  poměrně úzkého kádru. Ale o tom jsou popsány již stohy papíru. Naopak se zatím příliš nediskutovalo o vhodnosti způsobu povzbuzování nových „fans“ tohoto suverénního celku. Naopak domácí celek se úspěšně vypořádal s chřipkovými onemocněními a předvedl v Šale výborný výkon, kterým domácí donutil třást se o body až do úplného konce (32:28). O branky se podělily především zkušené opory, zajímavostí však jistě je, že šesti trefami přispěla i talentovaná Petra Adámková. Přesto zůstává favoritem Slavia .

 

17:30 Olomouc - Zlín

Jako na houpačce se začaly pohybovat olomoucké házenkářky. Jejich výkony mají střídavou úroveň již několik kol a zdá se, že to souvisí především s tím, zda hrají na domácím nebo venkovním hřišti. Na Slavii jistě nebyly spokojeny s nulovým ziskem ani předvedeným výkonem (33:25). Nutno konstatovat, že v současné zdravotní situaci je nemoc Huráňové těžkým zásahem do sestavy a otázka „koho na křídlo“ jistě trápí trenéra Malínka i ve spánku. Naopak Zlín se s tíživou zdravotní situací vyrovnal výborně a dokázal i bez Růčkové a se zraněnou Salčákovou porazit Michalovce (35:33). Vzájemná utkání těchto soupeřů jsou jakýmsi derby a bude tomu tak i tentokrát a to bez ohledu na sestavy obou celků. Utkání nemá favorita.

 

18:00 Jindřichův Hradec - Veselí nad Moravou

Výkony Jindřichova Hradce, které by mohly přinést body, lze od začátku soutěže spočítat na prstech jedné ruky. Že umí bojovat srdcem či že s tvrdostí kamene se nemusí hosté potkat jen v lomu, se přesvědčil již nejeden soupeř. Herní výkon má však k optimu daleko a tak body přibývají jen velmi sporadicky. Porážka v Mostě byla velmi vysoká (30:20) a sebevědomí jistě nevylepšila. Forma Veselí je v této chvíli velkou neznámou. Tři odložené zápasy sice umožnily kvalitní trénink, zápasový rytmus však významně narušily. Složení tohoto družstva, jeho zkušenost a výkonnost však napovídají, že se s touto situací dokáže vyrovnat a i v Jindřichově Hradci zůstane favoritem.

 

18:00 Bánovce nad Bebravou - Šala

V pravdě pikantní souboj uvidí Bánovce, kam si cestu za házenou nachází v letošní sezóně velký počet diváků. Není se co divit. Hra Betky Tothové si udržuje ten nejvyšší standart, házená domácích není fádní a i nějaká ta „mimoherní vystoupení“ jsou k vidění. Šala má za sebou nečekaně těžké utkání s Porubou a zda byla jeho vyrovnanost způsobena kvalitou soupeře či malým poklesem formy potvrdí až toto střetnutí. Stále se prosazují hráčky jako Vidiečanová, Berešová, Pileková či Trochtová. Návrat Dubajové je zatím jen formální. K optimální formě má daleko. Utkání nemá favorita.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert