Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.3.2011 otevřeno: 1083 x

V neděli na šlágr kola: Slavia hostí Bánovce

Dvacáté první kolo ženské Interligy již má odehráno jedno střetnutí ze svého programu, když si Písek při své cestě na Slovensko předehrál zápas proti východoslovenským Michalovcům. I zbývajících šest duelů ale nabízí dramatické chvíle, na které zve expert Lubomír Krejčíř.

WHIL – 21.kolo

 

Předehráno: Michalovce – Písek 43:30

 

Sobota 5. března

17:00 Poruba - Olomouc

Napjaté vztahy a rivalita jsou průvodními jevy současných poměrů panujícími mezi oběma kluby. Datují se již od kontumace loňského utkání Poruby s olomouckou rezervou a pokračovaly problematickým odchodem Hrbkové a Selucké z Olomouce právě do Poruby. Obě jmenované spolu s Tomečkovou a Richvalskou jsou největšími oporami nováčka z Ostravy. V prvním vzájemném utkání ani Hrbková ani Selucká nenastoupily a pravděpodobně tomu tak bude i tentokrát vzhledem k dohodě obou klubů. Právě toto utkání se ostravským příliš nevyvedlo a odešli s výraznou porážkou (29:17). Současná forma obou týmů signalizuje posun akcií na stranu Poruby. Solidní forma, zkušenosti nabrané dalšími měsíci učinkování v interlize i domácí prostředí zvedají její šance. Kádr Olomouce je však dostatečně silný, aby situaci zvládl i proto, že Poruba bude mít za sebou těžké utkání a dlouhé cestování do Mostu (Lovosic). Poslední utkání se Zlínem do řad Hanaček příliš optimismu nevneslo (25:29), přesto je toto utkání bez favorita.

 

17:00 Most - Partizánské

Oba dva týmy mají jeden společný rys – z obětních beránků se stali obávaní dravci, kteří berou body silným hlava nehlava. Poslední příklad je vítězství Mostu v Bratislavě (18:23) či remíza Partizánského doma s Pískem (25:25). Most se spoléhá na zkušenost Beňuškové, Martinkové či Štolfové, kterou jistě potěšilo jmenování do širšího kádru reprezentace stejně jako Vysloužilovou. Partizánské je družstvem talentovaného mládí, které nedává svou kůži lacino (Michnová, Košíková, Blažeková) a nebude tomu jinak ani tentokrát. O tom, že se dají získávat body i na venkovních hřištích se tento celek přesvědčil nedávno v Trenčíně (26:25) či v Olomouci (35:35). Přesto je pro mne favoritem celek domácích.

 

17:00 Veselí nad Moravou - Bratislava

Ještě před několika měsíci bychom o tomto duelu hovořili jako o šlágru kola. Dnes však situace v Bratislavě jasně signalizuje osud a výsledek utkání v pekle Veselské sportovní haly. Nedobré výsledky i další indicie vzbuzují obavy o osud bratislavské ženské házené nejen letos, ale i pro další sezóny. Domácí panenky se vypořádaly s tvrdostí Jindřichova Hradce poměrně s přehledem (23:17). Jako vždy excelentní Lenka Černá, tradiční střelci Drotárová, Chmelařová, Kočí a Fleková se budou chtít prosadit i tentokrát a potvrdí roli jasného favorita.

 

18:00 Šala - Jindřichův Hradec

I toto utkání by mělo mít podle všech předpokladů jasného favorita. Domácí celek má za sebou velikou bitvu s posíleným nováčkem z Bánovců (31:31) a je otázka, zda získaný bod je úspěchem či ztrátou. V každém případě se však na výsledku výrazně podílela zkušenost Kataríny Dubajové (7 branek ), která se přidala k tradičním střelkynímVidiečanové, Bérešové či Pilekové. Naopak Jindřichův Hradec nadále ztrácí a nekompromisnost v osobních soubojích spíš hernímu projevu škodí, než by mu prospívala. Porážka s Veselím na domácí palubovce přinesla jako téměř vždy červenou kartu Pilařové, nikoliv však kýžené body (17:23). V Šale se body dolují jen velmi ztěžka pro každého a pro poslední celek tabulky obzvláště.

 

18:00 Trenčín - Zlín

Děvčata trenéra Poloze už téměř nepamatují, kdy naposledy v Interlize prohrála (Slavia 9.1.2011 20:31). I přes nepřesvědčivý úvod dotáhla do vítězného konce i utkání v Olomouci (29:25) a to především díky usilovné snaze o rychlý útok, který však již získává na přehledu a schopnosti měnit rytmus hry. Šířka kádru pak nachází téměř vždy některou z hráček mimořádně naladěnou střelecky, jak tomu tentokrát bylo u Kristyny Salčákové (7 branek). Naopak Trenčín předvádí po Vánocích velmi kolísavé výkony. Porážka v Michalovcích (45:30) byla sice očekávaná, ale předchozí ztráta doma s Partizánským (25:26) byla nemilým zásahem do představ trenčínských. Vzájemný duel těchto dvou soupeřů bude jistě zajímavý, ale vzhledem k současné formě je favoritem hostující celek.

 

Neděle 6. března

15:00 Slavia - Bánovce nad Bebravou

Bánovce stihly ještě před uzavřením soutěže významně posílit svůj kádr o Slovinku Geričovou, která nejen že výškově ční v našich interligových vodách, ale dokázala Šale vsítit rovnou šest branek (31:31). Spolu s Tothovou, Sušecovou a sestrami Bahýlovými pak tvoří osu týmu, který bude v závěru útočit na nejvyšší mety v zejména slovenské části soutěže. Zda to bude stačit na Slavii, která připomíná lavinu řítící se z himalájských velikánů, a která smete vše co se jí postaví do cesty, to uvidíme v neděli. Naposledy to byla Poruba (33:21) a ani jí se nepodařilo otupit ostří Kutlvašrové, Vítkové, Černé a Keclíkové, které jsou základními prvky slávistické hry. Domnívám se, že „lavina“ se povalí dál, ale určitě to nebude mít jednoduché a bude muset zapnou na plné obrátky.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert