Míče na házenou

Házená v TV

16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.4.2011 otevřeno: 1417 x

Semifinálové boje play-off zahájily všechny domácí celky vítězstvím

Nejvyšší česká a slovenská ženská soutěž rozehrála v posledním dubnovém dni svoji nadstavbovou část. Semifinálové boje play-off ve všech případech jak v Česku, tak na Slovensku dopadly ve prospěch domácích celků a už zítra uvidíme, jestli některý z jejich soupeřů zmobilizuje síly k odplatě.

WHIL – play-off – Česká republika - semifinále

 

Slavia – Olomouc 30:22 (15:8), stav série 1:0

Utkání interligového mistra a čtvrtého nejúspěšnějšího českého celku nejvyšší ženské soutěže otevřelo boje play-off. Slávistky nedaly Olomoučankám šanci, aby jim prvním utkáním hned zkomplikovaly cestu za obhajobou titulu a porazily je poměrně vysokým osmibrankovým rozdílem. První branku sice vsítila Kelarová v olomouckém dresu, bylo to však naposledy, kdy se hostující celek ujal vedení. Už v 10. minutě to bylo 5:1, náskok pak během prvního poločasu narostl až na osm branek (15:7). V úvodu druhé půle Olomoučanky sice korigovaly na pětibrankový rozdíl, mezi 11. a 14. minutou sérií pěti rychlých gólů však kanonýrky Slavie opět navýšily své vedení na devět branek. Ačkoliv Olomoučanky v posledních deseti minutách ještě pěti střelami v řadě korigovaly, Slávistky v závěru nedovolily, aby hostující hráčky vyšly z utkání s lichotivým výsledkem a podle očekávání tak vyhrály vysoko o osm branek.

 

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7/3, Vítková 5, Černá 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kelarová 4, Hejtmánková 3, Růžičková 3/2, Gebre Selassie 3

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků:70

 

"Zlaté" interligové medaile si před utkáním na krk pověsily házenkářky Slavie Praha

foto: Alex Wipf

 

Zlín – Veselí n. M. 23:22 (10:10), stav série 1:0

Dramatická atmosféra byla cítit v tomto utkání. Nejen, že se v něm utkali dva tradiční regionální soupeři, ale také tabulkoví sousedé ze základní části, ve které dělil Veselanky jen jediný bod od medaile, kterou si na krk nakonec zavěsily hráčky Zlína. Úvod prvního poločasu byl maximálně vyrovnaný, ve 20. minutě už ale Hrbková zvyšovala na tříbrankový náskok domácích 9:6. Potom si ale Zlíňanky vybraly slabou chvilku, téměř deset minut nevsítily gól a ve 28. minutě tak bylo vyrovnáno na 9:9. Utkání bylo plné drobných individuálních soubojů a divácky velmi atraktivní, obě obrany se opíraly o výborné obrany a do poločasu tak fanoušci viděli jen dvacet branek. Ve druhém poločase se rozstřílela především Salčáková s Hrbkovou, na druhé straně jim vzdorovala Drotárová, a tak byl i úvod druhé třicetiminutovky velmi vyrovnaný. Čtyřbrankový náskok si domácí vybudovaly kolem 45. minuty a udržovaly si ho až do závěru. V posledních pěti minutách ale podržela Veselanky gólmanka Černá, a tak když v polední minutě snižovala Súkenníková až na jednobrankový rozdíl, popohánělo domácí publikum časomíru ke konečnému hvizdu. Vyrovnat už se ale Veselí nepodařilo a z prvního vítězství série play-off se tak raduje Zlín.

 

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 6, Hrbková 6, Poznarová 5/2

Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 5, Fleková 5/3, Súkenníková 4

Sedmimetrové hody: 6/2 – 5/4, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 350

 

WHIL - skupina o 5. – 8. místo – Česká republika

 

Písek – Jindřichův Hradec 38:24 (20:11)

Vysokou porážku utržil v jihočeském derby Jindřichův Hradec. Domácí se ujaly vedení rychle, v 15. minutě vedly už 10:6. Ve skvělé formě se předvedla Borovská s Krouskou, které zasypaly branku Hradečanek téměř dvaceti brankami. Minutu před koncem prvního poločasu dělilo oba soupeře už devět branek (19:10), ve 35. minutě už branek dvanáct (24:12). Hradečanky se nedostaly do tempa po celé utkání a tak vedení narůstalo stále jen na straně domácího týmu. V 57. minutě byl náskok Písku už sedmnáctibrankový (37:20)! Mírná korekce se povedla až v poslední minutě Kohoutové.

 

Nejlepší střelkyně Písku: Krouská 10, Borovská 9, Vrabcová 6/2, Stellnerová 6

Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 6, Krupicová 4/1, Eliášová 3, Pilařová 3, Bubeníková 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 107

 

Most – Poruba 33:25 (16:15)

Dva letošní nováčci nejvyšší ženské soutěže se střetli v úvodním kole nadstavbové části českého play-out. Lépe se v něm ale dařilo Mostečankám, které tak potvrdily svoje postavení v tabulce základní části, ve které na tom byly bodově o poznání lépe než Ostravanky. Po první čtvrtině utkání vedly domácí 7:3, zbytek první třicetiminutovky ale byl velmi vyrovnaný. Poruba přesto, že přijela oslabena o tři hráčky, statečně držela krok se svým soupeřem a v poločase na něj ztrácela pouhou jednu branku. Ještě v prvních deseti minutách popřestávkového poločasu se Porubanky držely za patami domácích, posledních dvacet minut už ale bylo jednoznačnou záležitostí Mostu. Domácí kanonýrky si udělaly z branky hostů střelnici a Porubě jakoby došly síly. Beňušková s Dvořákovou a Crhovou tak mohly v poklidu dovézt utkání do vítězného konce.
 

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 8/1, Beňušková 7, Martinková 7

Nejlepší střelkyně Poruby: Mrózková 7/3, Oroszová 5, Lešková 4, Mališová 4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 150
 

WHIL – play-off – Slovensko - semifinále

 

Šala – Bánovce n. B. 24:19 (8:9), stav série 1:0

Maximálně vyrovnaný byl první poločas v Šale. Dobré výkony obran a obou gólmanek měly na svědomí malý počet branek, které viděli diváci v prvním poločase. Ani taková střelecká hvězda jako Alžběta Tóthová nedostala do branky Šalanek víc než dvě střely. Druhý poločas byl už na branky bohatší, přičemž rozhodující náskok si domácí vybudovaly do 47. minuty (17:13). Pětibrankové vedení si pak udržovaly až do konce prvního zápasu semifinálové série a Bánovce tak budou mít zítra dopoledne co napravovat.

 

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 6, Bérešová 4, Veselková 4/2

Nejlepší střelkyně Bánovců: Z. Bahýlová 7, Tóthová 6/4, I. Bahýlová 2

Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/5, vyloučení: 2 – 6 (ČK Geričová), rozhodčí: Frieser K., Frieser L., diváků: 700

 

Michalovce – Bratislava 32:21 (17:11), stav série 1:0

Domácí hráčky v prvním poločase zvládly jednoznačně potvrzovat roli favorita. Vedení se ujaly záhy (4. minuta 4:1) a už ve 20. minutě ho navýšily na sedm branek. Houževnaté Bratislavanky však dvěma brankami v poslední minutě prvního poločasu nastartovaly nečekaný obrat. Prvních dvanáct minut druhé půle vyhrály zástupkyně hlavního města a obhájkyně titulu 8:2 a vyrovnaly tak na 19:19. Michalovce se však včas dokázaly vzpamatovat a do konce zápasu nedovolily hostujícím hráčkám víc, než vstřelit pouhopouhé dvě branky. Domácí tak potvrdily roli favorita slovenské soutěže a připravily si tak dobrý základ pro další zápasy semifinálové série.

 

Nejlepší střelkyně Michalovců: Polláková 8, Tobiašová 7, Wollingerová 6

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Kodajová 9/1, Z. Rychtarechová 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 800