Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.9.2011 otevřeno: 1273 x

Napraví Slavia nepovedený vstup do soutěže?

Stejně jako v loňském roce i v letošní sezóně pro vás házenkářský expert Lubomír Krejčíř bude připravovat oblíbené pozvánky na jednotlivá kola WHIL. V následujícím článku si můžete přečíst, co nás čeká již o tomto víkendu, který přinese 2. kolo WHIL.


WHIL - 2. kolo

 

Sobota 10. 9.

 

15:00 Písek - Michalovce

Na jihu Čech čeká obloukovou halu v domácí premiéře velmi zajímavé utkání. Domácí se představí oproti minulé sezóně s minimem změn a po dobrém výkonu v Porubě i s novým trenérem Janem Slavíkem. V Ostravě zaujal především útočnou hrou, kvalitními výkony Borovské, Luzumové, ale i Janouškové a Vrabcové – tedy převážně stálic minulých sezón. Jen jakoby, stejně jako Poruba, zapomněly na obrannou fázi hry. Michalovce mají za sebou náročný turnaj prvního předkola Ligy mistrů, mají za sebou také první zklamání z neúspěchu po porážce zejména od českého mistra - Veselí (21: 30). Pro nesmírně ambiciózní klub plný kvalitních cizinek a před 1.300 diváky je to veliká rána a může se projevit na pohodě týmu i v Písku. Střelecky se prosazovaly především Hollá, Tobiášová, Hvostalová  a Gerič a dá se předpokládat, že budou největší zbraní „východniarek“ i v tomto utkání. Očekávat se dá opět útočná smršť obou družstev a jen těžko lze určit favorita.

 

 

18:00 Jindřichův Hradec - Olomouc

I u Vajgaru čeká stále jednu z nejpěknějších hal soutěže letošní premiéra. Po prázdninových spekulacích a velkých tajnostech se ukázalo, že žádné velké posily se v týmu domácích neobjeví. Naopak odchody I. Matouškové a Pilařové dále oslabily už tak relativně chudý kádr hráček. Potvrdilo to utkání prvního kola v Šale, kde tým příliš nekladl odpor silnému družstvu domácích a podlehl hladce 17 : 34. Potěšila snad jen produktivita Eliášové (6 branek) a Bubeníkové (5 branek). Olomouc si své premiérové utkání odehrála ve středu proti Mistrovi ČR z Veselí, čerstvě úspěšnému v Lize mistrů. Nezklamala, ale ani nenadchla. Hra Hanaček působila konsolidovaným dojmem s řadou pěkných výkonů (Raníková, Kubáčková, Růžičková), ale na obrovsky zkušený a nutno říci, že dobře trénovaný tým hostů to nestačilo (21:27). V rozhodujících okamžicích se přece jen prosadila větší kvalita ve většině herních funkcí.  Pro toto utkání je však jasným favoritem a to i přes tradiční obavy z tvrdé hry Jindřichova Hradce.   

 

Neděle 11. 9.

 

15:00 Partizánské  -  Zlín

Jeden ze šlágrů 2. kola čeká na oba aktéry, kteří byli úspěšní v kole prvním. Partizánské možná malinko překvapivě porazilo Slavii Praha (29 : 22), ale vzhledem k přesunům hráček v obou týmech opravdu jen malinko. V dresu Danlogu se prosazovaly především loňské opory Košíková (6 branek), Blažeková (9 branek), Michnová (5 branek) a tak pouze s jednou vstřelenou brankou zůstaly překvapivě sestry Janšákovy. Zlín si v premiéře trenéra Kořínka poradil s nováčkem ze Senca (32:24) poměrně hladce. Výrazně se prosazovaly především mladé hráčky Marčíková (6 branek), Šviráková (4 branky), Pospíšilová (5 branek). Ze zkušených opor zaujal především výkon neudržitelné Salčákové (10 branek). Zcela jistě však opravdová zkouška ohněm na zlínské hráčky teprve čeká právě v Partizánském. Zda budou skutečně pokračovat v „polozovské  cestě“ ukáže víkend, ale já favorizuji domácí Partizánské.  

 

17:00 Slavia - Most

Hvězda minulých sezon Slavia padla hned na úvod sezony. Porážka v Partizánském (22:29) však není ostudou. Přesuny a v případě Slavie především odchody (Vítková, Keclíková) mají vliv na výkon i herní projev všech družstev, Slavii nevyjímaje. Jistě se dá očekávat, že po stabilizaci a zapracování nových, talentovaných hráček bude podobných výsledků na úkor pražského týmu minimum. Severočešky odehrály v přípravě řadu těžkých utkání se soupeři v Čechách i v Německu a vzhledem k stabilnímu kádru, který na klíčových místech hrál spolu již v loňské sezóně, se dá očekávat útok na čelní pozice soutěže. Jaká je aktuální forma se však dá jen hádat, jelikož Černí andělé měli v prvním kole volno. Crhová, Beňušková, Štolfová a další však jsou vysokou herní kvalitou a tak se dá očekávat velmi vyrovnané utkání bez favorita.

 

17:00 ŠKP Piccard Senec - Poruba   

Výsledek nově vzniklého celku ve Zlíně byl v prvním kole překvapivě lichotivý (24 : 32). Očekávání odborníků napovídala, že se bude jednat o outsidera soutěže, ale přece jen -Štetáková, Surovčíková či některé další  kvalitu mají a mohou zejména na domácím hřišti míchat kartami Interligy. Naopak na severu se tvoří družstvo, které svými ambicemi, výsledky v přípravě, podmínkami a především složením aspiruje na favorita celé soutěže. Z hlediska útočné hry to potvrdil již první zápas proti Písku (41 : 35), ale i velezkušené hráčky Tothová, Dubajová či Hrbková, které se nejvíce prosadily střelecky, jakoby zapomněly umění obrany.Tato činnost rozhodně nezdobila celý tým i z hlediska spolupráce a trenér Beňadik má již po prvním kole o čem přemýšlet. Přesto je ostravské družstvo jasným favoritem utkání na jihu Slovenska.

 

17:30 Nitra-Sereď - Šala

Regionální derby má vždy těžko předpokládatelný výsledek. Malinko jinak je tomu v tomto utkání. Soupiska domácího celku je sice malou exkurzí do říše flory a fauny (Tulipánová, Sýkorová, Medveďová, Racková, Jasmínka Vargová), bude – li však i exkurzí do vyšší úrovně házenkářských dovedností se teprve uvidí. První kolo napovědělo, že tomu tak asi nebude. Domácí podlehly vysoko v Michalovcích (16 : 37) a jen těžko se budou prosazovat i proti dalšímu slovenskému velikánovi ženské házené ze Šaly, která si snadno poradila s Jindřichovým Hradcem (34 : 17). Celek trenéra Lukačina zaznamenal minimum změn, a tak se  prosazovaly staré známé - Trochtová (5 branek), Bérešová (5 b.), Weibelová (5 b.), či Vidiečanová s Bahýlovou (po 3 b.) Stabilita kádru se projevila vysokou mírou úrovně součinnosti a kvality herního projevu. Utkání má jasného favorita právě v celku Šaly.

  

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert