Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.9.2011 otevřeno: 1205 x

Olomoučanky vybojovaly první body ve vyrovnaném souboji s Hradcem

Druhé kolo WHIL zahájil v sobotním odpoledni souboj Písku a Michalovců. Východňárky stejně jako v kole prvním zabodovaly. V podvečer pak změřily své síly celky Jindřichova Hradce a Olomouce a těsného vítězství se radovaly Hanačky.


WHIL – 2. kolo

 

Písek – Michalovce 25:28 (10:13)

 

První desetiminutovka v písecké Obloukovce byla přehlídkou nepřesných střel a výborných zákroků brankářek. Prakticky po celý první poločas bylo utkání maximálně vyrovnané a žádnému ze soupeřů se nedařilo vzdálit se protivníkovi o více než dvě branky. Častěji dotahovat musely Písečanky, v jejichž dresu vynikaly především tradiční opory Luzumová s Borovskou. K nim se střelecky přidaly výrazněji ovšem jen dvě další kolegyně – Malá s Vyhnalovou, každá autorka tří branek. O poznání vyváženější byly střelecké statistiky Michalovců, na jejichž straně se střelecky prosadila téměř celá soupiska. Rozhodující náskok si Slovenky vytvořily v úvodu druhého poločasu, na začátku poslední patnáctiminutovky dělilo soupeře už sedm branek (15:22). V závěru se sice Jihočeškám podařilo korigovat především zásluhou Borovské, náskok Michalovců však byl dostatečný.

 

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 8, Luzumová 8/5, Vyhnalová 3, Malá 3

Nejlepší střelkyně Michalovce: Hollá 6, Wollingerová 6, Bachyrievová 5/2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 232

 

O každý míč se v Hradci tvrdě bojovalo.

Foto Alex Wipf

 

Jindřichův Hradec – Olomouc 20:21 (9:8)

 

Oba aktéři tohoto střetnutí utrpěli v prvním kole od svých soupeřů porážky a oba tak nesmírně stáli o první body letošní sezóny. Na konci velmi vyrovnaného utkání se z něj radovala Olomouc. Často podceňovaný Jindřichův Hradec si však udržoval mírné, maximálně dvoubrankové vedení prakticky po celý první poločas a hostující hráčky musely stále dotahovat. Práci jim ztěžovala i dobře chytající Bezpalcová. Do 43. minuty vedly domácí hráčky. Potom Růžičková vyrovnala na 12:12, přetahovaná však pokračovala až do posledních minut. Štěstěnu na svou stranu přetáhly Olomoučanky v 54. minutě. Tehdy začaly domácí hráčky hromadit zbytečné chyby a neuklidnil je ani time-out trenéra Malínka. Toho Hanačky dokázaly patřičně využít a v napínavém závěru dovedly vyrovnané utkání do vítězného konce.

 

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 8/5, Bubeníková 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7, Kelarová 7, Dostálová 4

Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/0, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 160

 

A bojovalo se o něj i téměř basketbalovým způsobem.

Foto Alex Wipf