Míče na házenou

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.9.2011 otevřeno: 1019 x

Čtvrté kolo WHIL: repríza českého finále ve Veselí

Po reprezentační přestávce pokračuje opět nejvyšší soutěž házenkářek a to svým čtvrtým kolem. V něm se fanoušci interligové házené těší především na opakování loňského finále, když Veselí přivítá na své palubovce pražskou Slavii.

WHIL – 4.kolo

ŠKP Piccard - Senec - Šala

Přestože teplé podzimní počasí vybízí i ke koupání, zcela jistě si Šala na seneckých jezerech nebude chtít udělat prodlouženou dovolenou. Domácí zatím potvrzují svou úlohu nováčka se všemi atributy tohoto postavení. V Michalovcích si nechaly naložit pořádný příděl a rozdíl 24 branek jasně vyjadřuje, kdo byl na hřišti pánem (20:44). Do silné slovenské trojky patří i Šala a tak se dá předpokládat podobný výsledek i v tomto utkání. S přihlédnutím k výhodě domácího prostředí by snad jen rozdíl měl být menší. Tradiční střelci na straně dnes již zkušeného týmu Šaly (Trochtová, Bérešová, Weibelová) jistě potvrdí roli favorita proti Neštické, Kurčinové či Koníkové.


Jindřichův Hradec - Most

I toto utkání bude mít jasného favorita v podobě hostujícího celku. Most během dvou let vybudoval kvalitní tréninkovou i manažerskou prací družstvo, které bude aspirovat na nejvyšší příčky. To vše i přes porážku, kterou utrpěl ve Veselí, které však je v maximální pohodě a sportovní formě (24:30). Příčinou porážky byl fakt, že si Veselanky dokázaly pohlídat produktivitu největších opor Černých andělů, tedy Crhové, Martinkové a Beňuškové, které tentokrát daly dohromady pouhých 5 branek. Jihočešky měly volný los a tak získaly čas na zahojení ran po nešťastné jednogólové porážce od Olomouce. Znovu potvrdily, že i přes oslabení kádru odchodem Matouškové a Pilařové mohou doma zlobit a jistě se o to pokusí i s favoritem ze severu Čech.

 

Zlín - Poruba

Těžký los má v úvodních kolech bronzový celek loňské soutěže a tak jsou premiérová utkání pro nového, mladého a ambiciózního trenéra Kořínka přetěžkou zkouškou. Další ze série podobných utkání jej čeká i v tomto kole. Velký favorit celé soutěže z Poruby přijede na zlínsko beze ztráty bodu a pravděpodobně v plné sestavě. V minulém kole se lehce potrápil s „černým koněm“ z Partizánského (33:31) a nižší produktivitu Bebe Tothové (4 branky) musela zaskakovat Dubajová (9 branek). Ale právě šíře kádru špičkových hráček je největší předností Poruby a bude jen velmi složité ji eliminovat. Zlín nepotvrdil roli favorita a podlehl na domácím hřišti výrazně omlazené Slavii 27:30. V kompletním složení – tedy i se Štěrbovou si nedokázal pohlídat především osvědčenou Kláru Černou (12 branek) a pěti brankami překvapila i druhá ze sester Jačkových – Tereza. Favoritem je Poruba.

 

Slavia - Veselí

Dva šlágry má 4.interligové kolo. Jedním z nich je i tato repríza finále české soutěže. Omlazená Slavia se zatím vypořádává se svou novou rolí se střídavými výsledky. Poslední vítězství ve Zlíně (30:27) však potvrdilo, že se s ní musí počítat i letos. Nadále je přehlídkou talentů a ve spojení se zkušeností Černé či Jonášové a trenéra Střelce je jen otázkou času, kdy své výkony stabilizuje a bude opět útočit na nejvyšší cíle. Těžko to však bude dokazovat s Veselím, které je v současné době ve velké formě. Jeho výsledky v lize mistrů (Byasen -5, Elda -1) byly velmi milým překvapením a jen dokázaly, že při dobré trénovanosti se dá špičková házená hrát i ve vyšším sportovním věku (Černá, Fleková, Kočí). Ve spojení s produktivními slovenskými hráčkami (Drotárová, Súkeníková) si dokázala tato skupina „zkušených“ poradit i s ambiciózním Mostem (30:24) a je v Praze opět favoritem.

 

Partizánské - Michalovce

Tím druhým šlágrem kola je právě toto střetnutí slovenského giganta z Michalovců a předpokládané i potvrzované štiky interligy z Partizánského. Přes porážku v Porubě zanechal tento celek na Ostravsku velmi dobrý dojem. Jeho mladé hráčky (Košíková, Blažeková, Michnová) již získaly potřebné „ostruhy“a především v útočné hře budí respekt. Střelecky se probouzí i navrátilci – sestry Janšákovy, a tak na domácí palubovce mohou porazit kohokoliv, tedy i Michalovce. Ty potvrdily svou roli favorita a doslova převálcovaly Senec 44:20. Střelecky nebezpečné jsou všechny hráčky tohoto družstva i když především rychlý útok představuje zbraň, kterou by se chtěly prosadit i v Partizánském. Pro mne je toto utkání bez favorita.

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert