Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.12.2011 otevřeno: 1263 x

Ve třináctém kole na sebe narazí dva z vedoucích celků Interligy

Nejvyšší ženská soutěž má před sebou třinácté kolo a je to předposlední kolo v letošním kalendářním roce. Házenkářští fanoušci se mohou těšit na zajímavá střetnutí, na konkrétní podívanou vás tradičně zve házenkářský expert Lubomír Krejčíř.

 

WHIL - 13. kolo

 

Písek  -  Zlín

 

Ne nečekanou porážku, ale její nečekaně vysoký rozdíl má za sebou jihočeské družstvo. 35:22 při účasti všech rozhodujících hráček je vzhledem k výkonnosti Písku lehce frustrující, ale při současném trendu vývoje házené nikoliv mimořádné. Právě teď bude muset tým trenéra Slavíka prokázat psychickou odolnost a postavit svou vozovou hradbu rozjetému Zlínu. Ten si snadno poradil s nováčkem z Nitry (38:19) a uplatnil svou celoplošnou házenou s rychlým přechodem do útočné fáze v plné parádě. S chutí si zastřílely všechny jeho opory (Poznarová, Štěrbová, Budayová), ale i mladičká Martina Salčáková. Ne vždy se tomuto družstvu na jihu Čech dařilo, ale při současné formě tam jistě pojede pro body a já jej vidím jako mírného favorita.

 

 

Most – Olomouc

 

Podle všech dostupných informací velmi důležité utkání nejen pro celý tým Černých andělů, ale i jeho trenéra Tomáše Kuťku. Výsledky velmi ambiciózního celku, který pomohl zaplnit házenkářskou mapu republiky dalším místem s krásnou atmosférou velkých bitev, jsou neočekávaně nevýrazné a v závislosti právě na nejbližším duelu mohou být připravovány určité personální změny. Porážka v Šale (17:23) nebyla ani nečekaná, ani tragická, ale k zlepšení situace jistě nepřispěla. Byla charakteristická trápením v útočné fázi a především 0 branek na kontě Petry Beňuškové a 1 branka Hany Martinkové byly překvapením. Nejbližší soupeř, tedy Olomouc, má za sebou „lichou“ přestávku a mohl zkonsolidovat jak svůj zdravotní stav, tak i výkonnost. Podle všeho je již zdravotně v pořádku Bára Raníková, ale zda se nepřidala nějaká viróza do výbavy, Hanaček ukáže až sobotní podvečer. Favoritem je domácí celek.

 

 

Veselí nad Moravou  -  Šala

 

Souboj plně rozjetých rychlíků, šlágr kola. Nazveme-li si toto utkání jakkoliv, vždy bude největším lákadlem pro házenkářské fanoušky obou republik. Oba celky mají za sebou vítězství s těžkými soupeři. Šala se zmiňovaným Mostem a především Veselí na půdě slovenského mistra v Michalovcích (33:23). Oba celky také předvádějí házenou, která snese i přísná mezinárodní měřítka.Veselí zdobí především důrazná obrana se skvělou Černou v brance, což umožňuje realizaci rychlých útoků (Súkeníková, Chmelařová), ale právě v Michalovcích se objevila v solidní četnosti i střelba ze střední vzdálenosti v postupném útoku. Šala je nebezpečná především vyrovnaností celého kádru, ale v poslední době zaujala také mladá Veselková svou produktivitou. Pikantností je jistě i trenérská minulost Michala Lukačina právě ve Veselí. Domácí jsou mírným favoritem.

 

 

Jindřichův Hradec  - Michalovce

 

Jihočešky v minulém kole ničím v Porubě nepřekvapily (17:39) a odvezly si pořádný příděl.  Bojovnost a nasazení má své meze a proti skutečné kvalitě ani tyto dominantní vlastnosti Jihočešek nestačily. Jejich nejbližší soupeř zaznamenal drtivou porážku od českého mistra z Veselí (23:33) a je dost dobře možné, že to bude mít vliv na pozici maďarského trenéra slovenského mistra (Vura). Jeho výkon nebyl ani kvalitní ani dostatečně bojovný a i když pojede na jih Čech jako favorit, je potřeba si připomenout, že v loňské sezóně zde zanechal oba body. V současné době není tým v pohodě a tak se dá očekávat, že  v souboji rutiny a zkušenosti (Tobiášová, Polláková, Kudročová, Bachireva atd.) se srdcem a bojovností domácích, nebude vše předem rozhodnuto.

 

 

Nitra – Sereď - Poruba

 

Tento duel má naopak jasného favorita v podobě hostujícího celku. V krásné nové hale v Nitře by se měli diváci bavit především hrou slovenských es v celku Poruby (Tothová, Dubajová), ale i atraktivní podívanou v provedení Hrbkové, Tomečkové, Selucké či Petry Vítkové. Tak jak si ostravský tým poradil vysoko s Jindřichovým Hradcem (39:17), stejně by měl excelovat i v tomto utkání. Domácí zatím na soutěž nestačí a jejich porážka ve Zlíně (19:38) to jen dokazuje, neznamená to však, že z klubu, který dobře pracuje zejména s mládeží, nemůže být do budoucna další stabilní účastník Interligy. 

 

 

ŠKP Piccard Senec - Partizánské

 

Více zkušenosti se objevuje ve  hře druhého slovenského nováčka a to nejen herním projevem, ale především personálním složením. Ostřílený trenér Štefan Kelemen má k dispozici několik zkušených hráček, z nichž především Štetáková budí u soupeřů respekt a za pozornost jistě stojí i 13 branek Kodajové v posledním utkání na Slávii, které tým sice prohrál (32:43), ale upozornil především na solidní útočnou fázi. Zda bude stačit na černého koně soutěže Partizánské je však velmi nejisté. Vítězství „Partizánek“ s Pískem bylo suverénní ( 35:22) a přesto, že utkání se  hraje u nováčka soutěže. je právě Partizánské favoritem.

 

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert