Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.12.2011 otevřeno: 957 x

Kdo přezimuje na čele tabulky?

Již dnes večer začínají utkání posledního předvánočního kola WHIL. Čekání na večerní duely v Jindřichově Hradci a ve Veselí si můžete zkrátit přečtením pozvánky Lubomíra Krejčíře.

WHIL – 11. kolo

 

 

Veselí n. M. -  Poruba

 

Kdo vstoupí do roku 2012 jako lídr interligové tabulky? Odpověď na tuto otázku může dát výsledek právě tohoto utkání. Již dnes – tedy ve středu se utkají doposud nejlepší české týmy s vysokými ambicemi. Veselí má za sebou hororové utkání se Šalou (23:17), připomínající scény z fotbalových kotlů především díky neukázněné výpravě slovenských fanoušků a marně pátrám v paměti, kdy se interligových bojů účastnily (aktivně) zásahové jednotky policie… Poruba naopak odpočívala díky nemocné Nitře. V samotném utkání lze očekávat bitvu, jejíž pikantnost spočívá především v tom, že obě družstva jsou kormidlována slovenskými trenéry. Peter  Sabadka s Lenkou Černou jsou dokonce lodivody slovenské reprezentace a především se dá s lehkou nadsázkou říci, že uvidíme i jádro hráčského kádru reprezentace našich sousedů. Na jedné straně Súkeníková, Rajnohová, Drotárová,  na druhé Tothová, Dubajová či Rechtorisová . Domácí  jsou vyzrálejším týmem s pevnými vazbami, ale kádr hostujícího celku je natolik silný, že by mohl přednosti panenek eliminovat svou individuelní kvalitou. Utkání je bez výrazného favorita, ale je potřeba vzít na vědomí dlouhodobou nedobytnost veselského pekla.  

 

 

Jindřichův Hradec  -  Zlín

 

Druhé středeční utkání by naopak mělo mít jasného favorita v hostujícím celku. Nemusí tomu tak však být. Zlín utržil neočekávaně vysokou porážku v Písku (39:29) a pomalu získává nálepku nevyzpytatelného družstva. Neočekávaně vysoká vítězství s Porubou, v Olomouci či v Mostě a na druhé straně domácí porážka se Šalou ztěžují situaci tipařům i seriozním prognózám, o které se snažíme my. S personální nedostatečností trvale bojující Jindřichův Hradec by však neměl být pro ambiciozní zlínský celek vážnou překážkou i s přihlédnutím k jeho velikému a bojovnému srdci.   

 

 

Písek  -  ŠKP Piccard Senec

 

Své naděje v boji o čtvrté místo play off si bude chtít posílit jihočeský tým s jedním z celků, které bojují více než se soupeři sami se sebou. To ovšem neznamená, že je k podcenění. Jako následovník mistra Slovenska (ŠKP Bratislava) má řadu zkušených hráček a jeho výsledky se lepší kolo od kola. Tým Štefana Kelemena hodně potrápil štiku soutěže z Partizánského (27:29) a myslím si, že získat s ním body bude čím dál těžší. Přesto je favorit tohoto utkání jasný. Domácí doslova přejeli Zlín 39:29 a 12 branek ze hry Míši Borovské stojí za upozornění. Kádr Písku je dnes jeden z nejstabilnějších a oprávněně budí respekt všech účastníků WHIL.  

 

 

Olomouc  -  Slávia

 

Asi není v soutěži tradičnějších rivalů než právě Olomouc a Slávia. Jejich vzájemné zápasy pravidelně rozhodovaly o medailích i prestižních umístěních. Letos se oba poperou o účast v play off a to i vzájemně mezi sebou. Zora víceméně očekávaně podlehla v Mostu (23:26). Nebyla kompletní. Lucka Fabíková si při polykání antibiotik opakovala teorii házené v kurzu trenérů a svým kolegyním chyběla. Zda se objeví v nadcházejícím souboji, jisté není, ale naděje je jistě větší než před týdnem. Produktivita čerstvé reprezentantky Katky Růžičkové podporu zkušené rozehrávačky jistě potřebuje, zvláště při jisté nespokojenosti s výkony mladých hráček. Slávia získala při pauze v minulém kole čas na další zapracovávání mladých hráček a, bude-li kompletní, není na Hané bez šancí. Přesto je mírným favoritem domácí celek.

 

 

Most – Michalovce

 

Dva trenéři v ohrožení v přímém souboji – to je jistě v házenkářsky nádherném prostředí důvod ke shlédnutí tohoto utkání. Podle referencí přímých účastníků duelu s Olomoucí by se atmosféra v severočeském nebi Černých andělů dala krájet. Jisté uklidnění po vítězství (26:23) pravděpodobně nebude trvalého charakteru a bude muset být potvrzováno kolo od kola. Snad k tomu přispěje i očekávané uzdravení Hanky Martínkové, jejíž produktivita chyběla. Pro tuto situaci asi nejnevhodnější tým Michalovců si bude chtít přes celé území obou států odvézt oba body. I ten bude lehce uklidněn dvěma body z Jindřichova Hradce (27:18), ale i zde bude panovat nervozita související s dalším vývojem kolem personálního obsazení realizačního týmu. Tobiášová opět v Jindřichově Hradci potvrdila pověst, že na venkovních hřištích je bezzubá, a tak byla kárka výkonu tažena Szöllesiovou, Tregubovou a Bachirevovou. Mírným favoritem je hostující celek.

 

Termín utkání mezi Nitrou-Sereď a Partizánským nebylo dosud stanoveno (chřipková epidemie v družstvu Nitry-Sereď).

 

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert