Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2012 otevřeno: 1532 x

Co předvede Zlín po trenérském zemětřesení?

Čekání na první vystoupení českých reprezentantů na EURU 2012 si můžete zkrátit některým z víkendových zápasů 15. kola WHIL. Lubomír Krejčíř pro vás jako tradičně připravil výčet toho nejzajímavějšího, na co se můžete o víkendu těšit.

 

WHIL – 15. kolo

 

Zlín  - Partizánské

 

I nejdramatičtější parlamentní kolize byly s lehkou nadsázkou slabým odvarem událostí ve zlínském klubu. Ukončením diskuze na svých stránkách, opětným navrácením trenéra Kořínka k teamu a jmenováním nového manažera družstva pana Marčíka se klub snaží stabilizovat situaci. První odpovědí hráček bude výkon proti štice soutěže, která se v minulém kole lehce plácala na mělčině (Slávia 27 : 32). Zlín se uprostřed bouřlivých událostí přesvědčil, že Senec to myslí s návratem mezi vyvolené velmi vážně (24:24) a také o tom, že kvalitním výkonům prospívá především koncentrace, nasazení, bojovnost a nikoliv jakékoliv a kýmkoliv zaviněné půtky. To už ale jistě zlínská rodina ví. Po určité stabilizaci bude v domácím utkání favoritem. Vždyť Štěrbová, Poznarová, Růčková, Budayová či Salčáková jsou v našich vodách skutečnou kvalitou.

 

 

Most  -  Slávia    

 

Černí andělé se jistě malinko uklidnili po posledním vítězství nad Olomoucí, ale budou se muset potýkat s téměř měsíční přestávkou. Vždyť poslední utkání sehráli 10. 12. minulého roku a přesný odraz své formy budou hledat teprve při vlastním zápase. Na to, aby to zvládli, mají zkušeného trenéra Tomáše Kuťku i dostatečně kvalitní kádr. Narazí tentokrát na letos nevyzpytatelnou Slávii. Ta se s novým trenérem Řezáčem předvedla ve velmi dobrém světle s Partizánským (32:27). Družstvu jistě prospěla výraznější spolupráce s trenéry SCM Červenkou a Papežovou, jejichž rukama prošla většina současných hráček. Za zmínku jistě stojí i střelecký koncert Hanky Kutlvašrové s třinácti brankami. Mírným favoritem jsou domácí.

 

 

Olomouc  -  Jindřichův Hradec   

 

Diskuze o tom, na co současná Zora má či nemá, jistě uťalo poslední kolo. Vždyť komu se poštěstilo v minulých sezónách přivézt mistrovské body z Veselského pekla (26:23)? Nic na tom nemění ani rozsáhlá marodka Veselí, která se v samotném utkání rozrostla o koleno Lenky Flekové, což může mít pro toto družstvo fatální následky (mimo jiné – Leni, držím palce). Zora jde výkonnostně nahoru i přes problémy s obranou a s proměňováním šancí. Není se co divit. Zkušenost Raníkové, Fabíkové, Kelarové, Dostálové či Uličné s Růžičkovou je bez diskuzí a je-li podepřena kvalitním tréninkem, může tento celek promluvit i do medailových bojů. S největší pravděpodobností jim příliš problémů nebude dělat ani bojovnost Jindřichova Hradce, který Šalu potrápil jen v prvních třiceti minutách (20:32). Domácí jsou jasným favoritem.

 

 

Michalovce   -  Písek

 

První zatěžkávací zkouškou pro trenéra Packu bude právě toto střetnutí. Nitra byla pro Michalovce jen lehkou novoroční rozehrávkou (43:22). Jejich hru zdobil především rychlý útok a skvělá křídelní hra Szöllesiové a Hollé. Na Písek bude však potřeba předvést komplexní herní výkon i se střelbou z větší vzdálenosti či dobrou kombinační hrou. Na prvním místě je však třeba ubránit dnes už téměř po paměti hrající dvojici spojek Borovskou s Luzumovou a jejich spolupráci s pivotkou Stellnerovou. Ani ostatní hráčky nezaostávají, což potvrdily proti hvězdnému teamu z Poruby (30:27). Na venkovních hřištích nejsou jejich výkony však tak přesvědčivé jako v Obloukovce a favoritem je tedy družstvo Michalovců.

 

 

Šala  -  Nitra

 

Svou vysokou trénovanost předvedl celek trenéra Lukačina v druhém poločase v Jindřichově Hradci, kdy domácí doslova roznesl (II. pol. 21:9) a bude se chtít jistě předvést i v domácím utkání s posledním celkem z Nitry. Přes solidní střelecké výkony zkušené Šimákové a Sýkorové (po šesti brankách) nezaznamenal tento tým výrazný posun a dá se tedy očekávat střelecký koncert domácího celku, který je jasným favoritem.

 

 

Poruba  -  Piccard Senec

 

Porubě se novoroční premiéra v Písku nevyvedla. Ostravský celek má jistě větší ambice, a tak porážka v sokolském derby je jistě zklamáním (27:30). Dostatečnou náplastí nemůže být ani střelecký koncert Chrenkové (13 branek) s Dubajovou (9 branek). Tomuto celku zatím chybí větší míra kolektivního pojetí i rovnoměrnější vytížení obou stran zejména v útočné fázi. Proti lepšícímu se celku z jihu Slovenska budou muset sokolky vytáhnout svou nejlepší hru, neboť od zápasu k zápasu jsou následovnice mistrovského celku ŠKP Bratislava lepší. Práce trenéra Kelemena i zapojování zkušených hráček (naposledy Martanovičová) nese ovoce. Přesto je domácí celek favoritem. 

 

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert