Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.2.2012 otevřeno: 1432 x

Upoutávka na 20. kolo WHIL

Zkušený trenér Lubomír Krejčíř pro návštěvníky serveru www.chf.cz a fanoušky házené opět shrnul program interligy házenkářek o nadcházejícím víkendu.

 

Těší se hned na několik duelů, které spolu svedou přímé konkurentky v tabulce, jako bude utkání Poruby se Šalou nebo Zlína s Olomoucí. Drama se dá čekat také v Písku, který hostí Panenky z Veselí. Jihočešky ukázaly v týdnu 49 vstřelenými brankami v Nitře, že mají formu, kterou předtím potvrdily také v Mostě.

Kompletní program 20. kola WHIL                                                  

 

ŠKP Piccard  Senec - Most
sobota 18. února, 14.00 hod.

 

Ani v Senci se nevyhnuli trenérským rošádám a závěru soutěže se „ nedožil“ zkušený kozák Štefan Kelemen. S výsledky družstva vyjádřili odpovědní představitelé klubu nespokojenost a tak si proti „Černým Andělům“ odbude svou premiéru Ján Kordoš. O jeho trenérské filozofii jistě bude něco vědět mostecký lodivod Tomáš Kuťka, který se navíc pokusí využít vítězné euforie po postupu v evropském poháru. Výkony Severočešek jdou nahoru, poslední přímá konfrontace s aspirantem na postup do nejlepší čtveřice však nedopadla dobře (prohra s Pískem 28:35), a tak musí získat alespoň povinné dva body na jihu Slovenska. Mají pro to všechny předpoklady a jsou favoritem.
 

Podzimní vzájemné utkání:
Most – Senec  41:19 (18:10)

 

Karin Shererová vsítila Senci na podzim pět branek, po zranění kolena z utkání proti Písku bude
ale Mostu minimálně do konce sezóny chybět. Foto: Zdeněk Koza

 

Písek -  Veselí nad Moravou
sobota 18.února, 15.00 hod.

 

Druhý český zástupce v pohárové Evropě, Sokol Písek, sice neuspěl proti silnému tureckému soupeři, ale v interlize předvádí výborné výkony a z jeho útočné hry začíná jít strach. V týdnu si s chutí zastřílel v Nitře (34:49) a mezi střelci dominovala notoricky známá trojice kombinující téměř poslepu (Luzumová–Borovská-Stellnerová). Jejich 25 branek tvořilo základ produktivity a tak je na zamyšlení jen 34 obdržených branek, které nesvědčí o pozorné obraně či exklusivním výkonu brankařek. Právě tohoto momentu by mohly využít "Panenky", které se opírají právě o skvělou defenzívu a legendární brankářku Černou. Domácí budou mírným favoritem a jejich případné vítězství výrazně zvýší šance na postup do play–off. 

 

Podzimní vzájemné utkání:
Veselí – Písek  31:22 (13:13)

 

Zlín - Olomouc
sobota 18.února, 17.00 hod.

 

Přímá konfrontace dvou aspirantů na závěrečný boj o medaile se odehraje ve Zlíně. Oba celky zaznamenaly v minulém kole ztráty bodů a zejména ta olomoucká byla nečekaná a může hodně bolet (remíza s Partizánským 20:20). Zlín v hostujícím prostředí nestačil na favorizovanou Šalu a tak musí k útoku zatroubit právě nyní s regionálním rivalem a tradičním soupeřem. Jednou z jeho zbraní může být i mrazivé klíma ve zlínské hale - a to jak skutečné teplotní, tak i to obrazné. 

Favoritem je Zlín, ale zvítězit může i hostující družstvo a klíčové bude, kterému týmu se probudí klíčové střelkyně. V minulém kole totiž nepřekročila žádná z hráček jednoho z klubů hranici třech vstřelených branek. 

Podzimní vzájemné utkání:
Olomouc - Zlín 23:28 (7:14)

 

Poruba - Šala
sobota 18. února, 18.00 hod.

 

Poslední šanci k útoku na vítězství v Interlize má ostravský celek právě v tomto utkání. Vedoucí celek soutěže je stejně jako všechna družstva na venkovních hřištích zranitelnější a naopak v Ostravě doposud nikdo nebodoval. Výkon Poruby v Michalovcích byl zajímavý a k bodu mu chyběla asi jen lepší defenzíva a trochu více štěstí (Michalovce zvítězily 35:34). Šala se dokázala proti Zlínu vypořádat se ztrátou Veselkové a Bahýlové (výhra 28:23), a i když se dá jejich start i tentokrát téměř vyloučit, bude soupeřem z nejsilnějších. Jistě také zná slabiny svých bývalých opor Dubajové či Tothové, hájících v současné době barvy Poruby. Domácí jsou mírným favoritem.

Podzimní vzájemné utkání:
Šala – Poruba 24:21 (13:10)

 

Nitra–Sereď - Jindřichův Hradec
neděle 19. února, 17.00 hod.

 

Pouze zlepšit náladu si může vítěz tohoto duelu. Žádné větší zásahy do tabulky nemůže ovlivnit výsledek zápasu dvou celků z konce pořadí. Jediný bod získala Nitra právě v Jindřichově Hradci, ale na jejích výkonech lze z dlouhodobého hlediska jen těžko hledat větší pozitiva. Snad útočná hra a množství nastřílených branek v posledních zápasech má určité parametry, ale právě v tomto utkání narazí na celek, jehož předností je především důrazná obrana. Jindřichův Hradec nijak výrazněji nepotrápil Slávii na svém hřišti (22:31) a ukázalo se, že i tato devíza má určité trhliny. Utkání nemá favorita.  

 

Podzimní vzájemné utkání:
Jindřichův Hradec - Nitra-Sereď 33:33 (18:13)

  

Slavia - Michalovce
neděle 19. února, 17.00 hod.

 

Slávia již ztratila  šanci o průnik do českého play–off, ale její tým má stále svou kvalitu. Ta však ještě potřebuje nějaký čas k vyzrání, aby mladé hráčky dorostly do výkonů, které Slavii zdobily v předchozích letech. Má za sebou snadné vítězství v Jindřichově Hradci (31: 22), ale narazí na motivovaného soupeře, který  útočí na prvenství v Interlize. 

Michalovce  jistě  povzbudilo vítězství s Porubou (35:34), zejména uvědomíme-li si, že jej dosáhly bez Tobiášové a zkušených brankařek. Na hřištích soupeřů není ani tento profesionální celek vždy dokonalý, ale má svou kvalitu, motiv a bude chtít získat body. Pro toto utkání je mírným favoritem.

 

Podzimní vzájemné utkání:
Michalovce – Slávia 38:27 (12:11)

 

 

Autor pozvánky:

 Lubomír Krejčíř

 

- dlouholetý trenér DHK Zora Olomouc

 

- bývalý trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR

 

- trenér:

- reprezentace dorostenek ČR

- mladších dorostenek DHK Zora Olomouc (1.liga)

- vedoucí trenér-manažer SCM Olomouc

 

- házenkářský expert