Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.5.2012 otevřeno: 1743 x

Začíná finálová série i boj o bronz

Pozvánka na zápasy nejvyšší soutěže házenkářek, která tímto víkendem vstupuje do své rozhodující fáze – začínají národní finále!

Stejně jako ve slovenské části, tak i v té české dokázaly v semifinálových kláních potvrdit svou lepší výchozí pozici týmy, které spolu sváděly těsný boj o cenné kovy v mezinárodní (tedy dlouhodobé) části sezóny –  konkrétně Veselí, Michalovce, Šala a Poruba. Vedle finálových střetnutí a bojů o bronz půjde o nadcházejícím víkendu také o pohárovou Evropu a v případě série mezi Olomoucí a Jindřichovým Hradcem o definitivní záchranu Hanaček ve WHIL.

 

Play-off ČR

 

Veselí nad Moravou – Poruba, FINÁLE
sobota 12. května a neděle 13. května, 17.00 hod.

 

Postupem do finále dosáhly na svůj historicky první cenný kov házenkářky Poruby, resp. ostravský klub. Ambiciózní celek je totiž složený z řady hráček, které mají zkušenosti nejen s medailovou radostí, ale také s finálovými duely (ať už v dresu Olomouce nebo dalších klubů). Veselské Panenky tedy z pozice favoritek rozhodně nečeká jednoduchá série a navíc se musí obávat formy probuzené střelkyně Alžběty Tóthová. Té se sice v dlouhodobé části nedařilo zcela navázat na loňské fantastické statistiky, ale v sérii proti Písku dokázala vstřelit 41 branek! Finálová série se hraje na tři vítězná utkání a svými prvními dvěma díly startuje oba víkendové dny shodně od 17. hodin.

 

Letošní vzájemné zápasy:
Veselí – Poruba 34:24 (16:11), Poruba – Veselí 26:29 (14:14)

 

 

Zlín – Písek, o 3. místo
sobota 12. května, 16.00 hod.

 

Jinak tomu bude v případě souboje o bronzové medaile. O jejich držitelkách rozhodne pohárovým způsobem hrané dvojutkání, v němž budou mít jako první výhodu domácího prostředí házenkářky Zlína. Obě dvě klání mezi Zlínem a Pískem skončily v letošní sezóně drtivým vítězstvím domácího celku, ale lze předpokládat, že budou Jihočešky při vědomí nutnosti uhrát pro odvetu co nejpřijatelnější výsledek více než obvykle soustředěny na svou defenzivní hru. Pro oba týmy má zisk bronzových medailí velký význam – Písek by tak dosáhl historického úspěchu, pro zlínské házenkářky (i jejich mladého trenéra Aleše Kořínka)  by to byla odměna za úsilí v nelehké sezóně, která se pro klub nevyvíjela podle představ.

 

Letošní vzájemné zápasy:
Písek – Zlín 39:29 (19:15), Zlín – Písek 37.25 (21:15)

 

Play-out  ČR

 

Most – Slavia, o 5. místo
sobota 12. května, 17.00 hod.

Už o krůček dále jsou ve svém klání o celkovou pátou příčku házenkářky pražské Slavie a Mostu. V prvním zápase dokázala Slavia využít domácího prostředí a vybudovat si do odvety čtyřbrankový náskok. Zda bude dostatečný ukáže až odveta na severu Čech, při níž se tamní fantastičtí diváci budou loučit nejen s letošní sezónou WHIL, ale také s trenérem Tomášem Kuťkou. „Černí Andělé“ budou mít ještě jednu zvláštní motivaci brankové manko smazat – jej jím poslední postupové místo do pohárové Evropy a ambiciózní klub by navázal na letošní úspěšnou reprezentaci české házené v Challenge Cupu.

 

První duel:
Slavia – Most 36:32 (17:17)

 

Jindřichův Hradec – Olomouc
sobota 12. května, 18.00 hod. (případně neděle 13. května, 15.00 hod.)

 

V sobotu může skončit sezóna také házenkářkám Olomouce a Jindřichova Hradce, který se bude snažit odvrátit již výrazně zhmotnělou hrozbu poslední příčky mezi českými účastníky WHIL. Olomouc v prvních dvou duelech série hrané na tři vítězná utkání dokázala shodit břímě neúspěchu z předchozích zápasů a vypracovala si vedení 2:0 na zápasy. Jindřichův Hradec ale dokázal v prvním zápase hodně zlobit a v domácím prostředí dokáže být svou tvrdou hrou hodně nepříjemným soupeřem. Jihočešky by si sezónu minimálně do neděle velice rády prodloužily, ale favoritkami třetího zápasu jsou přesto Hanačky.

 

První zápasy série:

Olomouc – Jindřichův Hradec 33:28 (19:15), 27:13 (12:7)

 

Play-off SR

Ve slovenském play-off se situace vyvinula obdobně jako v tom českém – zatímco v duelu prvního se čtvrtým týmem, tedy Michalovců se Sencem bylo rozhodnuto po třech zápasech, v sérii druhého a třetího celku po dlouhodobé části rozhodoval až čtvrtý zápas. Šala nakonec svou úlohu favorita zvládla a ve finále se pokusí zaskočit Michalovce.  Oproti české části soutěže hrají na Slovensku i v případě bojů o bronz klasickou sérii na tři vítězné zápasy a jako favoritky do ní vstupují hráčky Partizánského.

 

Finále:
Michalovce – Šala
sobota 12. května, 17.00 hod. a neděle 13. května, 10.30 hod.

 

O 3. místo
Partizánské – Senec
sobota 12. května, 17.00 hod a neděle 13. května, 18.00 hod.